Zestaw: Kalendarz + Notes Dobre Ciało

Dostępność: duża ilość
Cena: 69,00 zł 69.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Zestaw Kalendarz 2022 + Notes Dobre Ciało. 

Kalendarz ścienny na 2022 rok, stworzony wraz z fotografką Aleksandrą Mecwaldowską oraz Notes będący kontynuacją projektu. 


Nie ma lepszych i gorszych ciał, wszystkie są DOBRE, choć nasza kultura robi co może, żeby przekonać nas, że jest inaczej. Nasz projekt to odtrutka na wszechobecną seksualizację kobiecych ciał, wąski kanon urody i jednocześnie jest to nasz hołd dla różnorodności.

Przed obiektywem Aleksandry Mecwaldowskiej stanęło szesnaście osób, każda z inną historią i innym zestawem doświadczeń. Każdą z tych osób możesz mijać codziennie na ulicy, to zwykłe kobiety jak ja i ty. Wierzymy, że w tej zwyczajnej różnorodności znajdziesz swoją prawdę, która pozwoli ci spojrzeć na własne ciało z większą czułością i zrozumieniem.

W naszym kalendarzu znajdziesz zdjęcia (głównie akty) 16 osób, które zapozowały Aleksandrze, a następnie porozmawiały ze mną, dzieląc się doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z ciałem, seksualnością, macierzyństwem i starzeniem się (której efekty, wraz z kolejnymi zdjęciami, znajdziesz w Notesie Dobre Ciało

- W kalendarzu nie znajdziesz świąt religijnych, znajdziesz za to wybrane równościowe święta. 

- Okładki z papieru wysokiej gramatury (300g).

- Format A4, 210x297 mm, oprawa sprężynowa + zawieszka.

- Wysyłka w biodegradowalnej, tekturowej kopercie. 

 

Formuła Kalendarza nie była wystarczająca, by umieścić w niej wszystkie przygotowane podczas projektu treści, dlatego stworzyłyśmy również Notes Dobre Ciało.

Nasz notes to nie tylko produkt służący do notowania. Oddajemy w nim głos osobom pozującym do kalendarza, żeby mogły podzielić się z tobą swoimi przemyśleniami oraz doświadczeniami związanymi z relacją z ciałem i swoją seksualnością oraz z drogą do samoakceptacji i zdrowia. Wiemy, że część przywołanych doświadczeń jest wspólna dla osób socjalizowanych do roli kobiet w Polsce, wiemy też jak pomocne może być takie siostrzane wsparcie i przekaz „nie jesteś z tym sama. Też tak mam.” Jednocześnie zależy nam, żeby kolejne pokolenia dziewcząt nie czuły się tak bardzo osamotnione w drodze do samoakceptacji i żeby nasze córki nie porównywały się do nikogo. Stwórzmy dla nich wspólnie rzeczywistość, w której każde ciało jest po prostu DOBRE.

- Twarda, szyta oprawa.

- Format A5, 148x210mm.

- 176 stron bez dat, w tym 32 strony z wypowiedziami osób uczestniczących w projekcie oraz dodatkowymi zdjęciami. 

- Pozostałe strony, służące do prywatnych zapisków, w kropki (nie w linie, nie w kratkę, nie czyste, a w kropki właśnie). 

- Wysyłka w biodegradowalnej, tekturowej kopercie. 

Notes nie ma funkcji kalendarza. Tu notujemy, nie planujemy :)

 

10% zysku ze sprzedaży notesu wesprze działania Grupy Ponton działającej za rzecz rzetelnej edukacji seksualnej młodzieży w Polsce.

 

Media Partnerskie i podmioty wspierające akcję: Glamour, Girls Room, Hello Zdrowie, Grupa Ponton, Szajn, Kinky Winky 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl