Zestaw: Kalendarz Dobre Ciało + Notes + Książka

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 109,00 zł 109.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Napisałam książkę, ale nie zrobiłam tego sama. Wraz ze mną do pisania usiadły dwie dziennikarki: Paulina Klepacz i Aleksandra Nowak, a wraz z nami głos zabrały ekspertki: psycholożki, seksuolożki, artystki, aktywistki... A co najważniejsze - ta książka to wielogłos; napisana z wami, osobami, które zechciały opowiedzieć nam o swoich doświadczeniach, przemyśleniach i fantazjach. Dziękujemy i pamiętajcie

NIE DA SIĘ ZAWSTYDZIĆ KOBIETY JEJ SEKSUALNOŚCIĄ, GDY ONA SIĘ JEJ NIE WSTYDZI!

 

Choć termin „slut-shaming” może wydawać się nowy, to samo zjawisko jest stare jak świat. To zawstydzanie, poniżanie, próba sprawowania kontroli i przede wszystkim – przemoc.

Ktoś nazwał cię dzi*ką? To właśnie slut-shaming. Ktoś za twoimi plecami opowiadał, jaka jesteś puszczalska? To również. A może usłyszałaś, że nie powinnaś się tak wulgarnie malować? Albo że taka sukienka, to nie wypada? No właśnie.

Nieważne, czy to brutalne wyzwisko, czy subtelna, pozornie przyjacielska rada. Slut-shaming podany wszystko jedno w jakiej formie, boleśnie odbija się na psychice dziewczynek, nastolatek i dorosłych kobiet.

Książka zajęła trzecie miejsce w grudniowym rankingu sprzedaży wyd. Czarna Owca.

 

Autorki: PAULINA KLEPACZ, ALEKSANDRA NOWAK, KAMILA RACZYŃSKA-CHOMYN

data wydania: 28.04.2021
numer wydania: 1
liczba stron: 336
format: 140 mm x 210 mm

 

Notes oraz Kalendarz Dobre Ciało, stworzony wraz z fotografką Aleksandrą Mecwaldowską.


Nie ma lepszych i gorszych ciał, wszystkie są DOBRE, choć nasza kultura robi co może, żeby przekonać nas, że jest inaczej. Nasz projekt to odtrutka na wszechobecną seksualizację kobiecych ciał, wąski kanon urody i jednocześnie jest to nasz hołd dla różnorodności.

Przed obiektywem Aleksandry Mecwaldowskiej stanęło szesnaście osób, każda z inną historią i innym zestawem doświadczeń. Każdą z tych osób możesz mijać codziennie na ulicy, to zwykłe kobiety jak ja i ty. Wierzymy, że w tej zwyczajnej różnorodności znajdziesz swoją prawdę, która pozwoli ci spojrzeć na własne ciało z większą czułością i zrozumieniem.

W naszym kalendarzu znajdziesz zdjęcia (głównie akty) 16 osób, które zapozowały Aleksandrze, a następnie porozmawiały ze mną, dzieląc się doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z ciałem, seksualnością, macierzyństwem i starzeniem się (której efekty, wraz z kolejnymi zdjęciami, znajdziesz w Notesie Dobre Ciało

- W kalendarzu nie znajdziesz świąt religijnych, znajdziesz za to wybrane równościowe święta. 

- Okładki z papieru wysokiej gramatury (300g).

- Format A4, 210x297 mm, oprawa sprężynowa + zawieszka.

- Wysyłka w biodegradowalnej, tekturowej kopercie. 

 

Formuła Kalendarza nie była wystarczająca, by umieścić w niej wszystkie przygotowane podczas projektu treści, dlatego stworzyłyśmy również Notes Dobre Ciało.

Nasz notes to nie tylko produkt służący do notowania. Oddajemy w nim głos osobom pozującym do kalendarza, żeby mogły podzielić się z tobą swoimi przemyśleniami oraz doświadczeniami związanymi z relacją z ciałem i swoją seksualnością oraz z drogą do samoakceptacji i zdrowia. Wiemy, że część przywołanych doświadczeń jest wspólna dla osób socjalizowanych do roli kobiet w Polsce, wiemy też jak pomocne może być takie siostrzane wsparcie i przekaz „nie jesteś z tym sama. Też tak mam.” Jednocześnie zależy nam, żeby kolejne pokolenia dziewcząt nie czuły się tak bardzo osamotnione w drodze do samoakceptacji i żeby nasze córki nie porównywały się do nikogo. Stwórzmy dla nich wspólnie rzeczywistość, w której każde ciało jest po prostu DOBRE.

- Twarda, szyta oprawa.

- Format A5, 148x210mm.

- 176 stron bez dat, w tym 32 strony z wypowiedziami osób uczestniczących w projekcie oraz dodatkowymi zdjęciami. 

- Pozostałe strony, służące do prywatnych zapisków, w kropki (nie w linie, nie w kratkę, nie czyste, a w kropki właśnie). 

- Wysyłka w biodegradowalnej, tekturowej kopercie. 

Notes nie ma funkcji kalendarza. Tu notujemy, nie planujemy :)

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl