Notes Dobre Ciało

Dostępność: duża ilość
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Notes Dobre Ciało, stworzony wraz z fotografką Aleksandrą Mecwaldowską.

Nie ma lepszych i gorszych ciał, wszystkie są DOBRE, choć nasza kultura robi co może, żeby przekonać nas, że jest inaczej. Nasz projekt to odtrutka na wszechobecną seksualizację kobiecych ciał, wąski kanon urody i jednocześnie jest to nasz hołd dla różnorodności.

Nasz notes to nie tylko produkt służący do notowania. Oddajemy w nim głos osobom pozującym do kalendarza, żeby mogły podzielić się z tobą swoimi przemyśleniami oraz doświadczeniami związanymi z relacją z ciałem i swoją seksualnością oraz z drogą do samoakceptacji i zdrowia. Każdą z tych osób możesz mijać codziennie na ulicy, to zwykłe kobiety jak ja i ty. Mamy nadzieję, że w tym zróżnicowanym wielogłosie znajdziesz dla siebie coś, co pozwoli ci potraktować twoje ciało z czułością i empatią. 

Wiemy, że część przywołanych doświadczeń jest wspólna dla osób socjalizowanych do roli kobiet w Polsce, wiemy też jak pomocne może być takie siostrzane wsparcie i przekaz „nie jesteś z tym sama. Też tak mam.” Jednocześnie zależy nam, żeby kolejne pokolenia dziewcząt nie czuły się tak bardzo osamotnione w drodze do samoakceptacji i żeby nasze córki nie porównywały się do nikogo. Stwórzmy dla nich wspólnie rzeczywistość, w której każde ciało jest po prostu DOBRE.  

- Twarda, szyta oprawa.

- Format A5, 148x210mm.

- 176 stron bez dat, w tym 32 strony z wypowiedziami osób uczestniczących w projekcie oraz dodatkowymi zdjęciami. 

- Pozostałe strony, służące do prywatnych zapisków, w kropki (nie w linie, nie w kratkę, nie czyste, a w kropki właśnie). 

- Wysyłka w biodegradowalnej, tekturowej kopercie. 

Notes nie ma funkcji kalendarza. Tu notujemy, nie planujemy :)

 

10% zysku ze sprzedaży notesu wesprze działania Grupy Ponton działającej za rzecz rzetelnej edukacji seksualnej młodzieży w Polsce.

 

Media Partnerskie i podmioty wspierające akcję: Glamour, Girls Room, Hello Zdrowie, Grupa Ponton, Szajn, Kinky Winky 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl