Wsparcie w żałobie po poronieniu

Co roku blisko 40 tysięcy kobiet w Polsce traci ciążę na skutek poronienia, a około 1700 w wyniku martwego urodzenia.

Nie musisz być sama w obliczu doświadczenia poronienia lub okołoporodowej śmierci dziecka. Są osoby, spoza kręgu twojej rodziny i bliskich, które mogą wesprzeć cię w pierwszych tygodniach po utracie, w zależności od twoich potrzeb. Nie zapominając również o potrzebach ojca dziecka.

Taką osobą może być m.in. doula wspierająca rodziców w żałobie.

Doula w języku starogreckim oznacza „kobietę, która służy”. Być może spotkałaś się z tym słowem w kontekście opieki okołoporodowej oraz w połogu. Ale doule na całym świecie otaczają opieką ludzi w różnych momentach przejścia; zarówno witając ich na świecie, jak i odprowadzając osoby z niego odchodzące oraz wspierając ich rodziny w żałobie. Doula oferuje wsparcie niemedyczne, emocjonalne, informacyjne i fizyczne. Jej praca plasuje się miedzy wsparciem ze strony bliskich, a pomocą psychoterapeuty. Często jest tak, że członkowie rodziny nie czują się na siłach być samodzielnym oparciem w obliczu żałoby. Natomiast wsparcie psychoterapeuty nie zawsze musi być konieczne.

Jestem doulą wspierającą kobietę i jej rodzinę m.in. podczas poronienia i po nim. Jako doula wspierająca w żałobie pracuję z rodzicami, którzy doświadczyli poronienia, wiedzą, że dziecko, które przyjdzie na świat nie przeżyje oraz z rodzinami po doświadczeniu nieoczekiwanej śmierci okołoporodowej swojego dziecka. Moje wsparcie po utracie zakłada rozmowę, która może pomóc ci nazwać i zaakceptować przeżywane emocje oraz zrozumieć żałobę. W swojej pracy podążam za kobietą i dostosowuję narzędzia do jej indywidualnych potrzeb, korzystając z takich technik, jak:

  • nieoceniające słuchanie i towarzyszenie,
  • praca z oddechem,
  • nauka świadomego kontaktu z ciałem, żebyś na nowo mogła się w nim rozgościć,
  • nauka świadomego przeżywania emocji oraz doświadczania ich w bezpieczny sposób,
  • wyciszanie układu nerwowego w celu poradzenia sobie z traumą i zminimalizowania ryzyka wystąpienia PTSD (zespołu stresu pourazowego),

Każde utrata jest inna i mogą jej towarzyszyć różne przemyślenia oraz uczucia (często sprzeczne). Nie ma jednego „prawidłowego” sposobu doświadczania żałoby oraz mówienia o niej. Jest tylko twój sposób, w którym chcę ci towarzyszyć w sposób empatyczny, czuły i nieoceniający.

 

Wspieram w żałobie zarówno online, jak i stacjonarnie.

Online:

- czas trwania: około 60 minut, maksymalnie do 75 minut (pierwsza konsultacja jest zwykle dłuższa)

- cena: 170pln

- zapisy mailowo: kontakt@dobrecialo.pl

 

Stacjonarnie:

- czas trwania: około 60 minut, maksymalnie do 75 minut (pierwsza konsultacja jest zwykle dłuższa)

- cena: 200pln

- gdzie: Warszawa-Żoliborz, Filarecka 3

- zapisy mailowo: kontakt@dobrecialo.pl

 

 Jeśli myślisz o pakiecie konsultacji płatnym z góry, napisz do mnie mail, ustalimy stawkę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl