Wsparcie w okresie okołoporodowym

Jestem doulą, a moja praca polega na towarzyszeniu kobiecie w czasie ciąży i połogu oraz na obecności podczas porodu, na tyle, na ile jest to możliwe, w zależności od tego, jaki poród planujesz oraz czy chcesz rodzic z osobą partnerską, czy tylko ze mną*. Natomiast w okresie przedporodowym oraz w połogu wesprę cię zgodnie z twoimi potrzebami, między innymi poprzez wspólne ćwiczenia mięśni dna miednicy, naukę świadomej relaksacji, delikatną pracę z ciałem i oddechem, a także masaż.

*Jeśli chcesz rodzić tylko z moim wsparciem (bez osoby partnerskiej/ojca dziecka) mogę ci towarzyszyć przez cały czas trwania porodu siłami natury na sali porodowej lub w Domu Narodzin.

Jeśli chcesz rodzić w szpitalu lub w Domu Narodzin z osobą partnerską/ojcem dziecka, mogę wam towarzyszyć w domu przez cały pierwszy okres porodu. Obecnie, z powodu obostrzeń covidowych, na salę porodową/do Domu Narodzin może wejść tylko jedna osoba towarzysząca, więc jeśli planujecie poród rodzinny, moje wsparcie skończy się z momentem waszego wyruszenia do szpitala, a następnie możemy się spotkać, gdy wrócisz z dzieckiem do domu.

Jeśli planujesz/planujecie poród domowy, mogę w nim uczestniczyć przez cały czas (tu nie obowiązują obostrzenia covidowe), o ile nie będzie potrzebny transfer do szpitala. Wówczas, jeśli rodzisz z osobą partnerską, nie będę mogła wejść z wami na salę porodową/do Domu Narodzin. Jeśli rodzisz sama i nie ma wskazań do cięcia cesarskiego mogę towarzyszyć ci dalej na sali porodowej/w Domu Narodzin.


Jako doula wesprę cię, gdy:

  • przygotowujesz się do zajścia w ciążę naturalnie lub jesteś/jesteście pod opieką kliniki leczenia niepłodności;
  • jesteś w ciąży i potrzebujesz ćwiczeń relaksacyjnych oraz oddechowych, oczywiście z uwzględnieniem mięśni dna miednicy;
  • jesteś w ciąży i czujesz, że podczas porodu chcesz obecności osoby, która będzie ci towarzyszyć jako wsparcie niemedyczne, emocjonalne, informacyjne i fizyczne;
  • urodziłaś i jesteś w połogu, wesprę cię emocjonalnie oraz fizycznie w pierwszych 6 tygodniach po narodzinach waszego dziecka;
  • urodziłaś i potrzebujesz dowiedzieć się, jak bezpiecznie wracać do formy, z uwzględnieniem mięśni dna miednicy.

 

Pracuję również kobietami decydującymi się na samodzielne macierzyństwo, z parami jednopłciowymi oraz rodzinami niemonoheteronormatywnymi.

Doula jest wsparciem niemedycznym, jej praca nie jest tożsama z zadaniami położnej w okresie okołoporodowym, a obecność douli podczas porodu nigdy nie jest zamiast obecności położnej.

 

- gdzie: Warszawa

- cena: 3000pln wsparcie przez cały czas trwania porodu w domu, szpitalu lub Domu Narodzin

             2000pln wsparcie tylko w pierwszym okresie porodu w twoim domu.

 

W skład usługi wchodzi moja gotowość porodowa przez dwa tygodnie przed spodziewanym terminem porodu i dwa tygodnie po tym terminie.

Dodatkowe wizyty przed i po porodzie są płatne od 150pln za 60 minut.

- zapisy i dodatkowe pytania: kontakt@dobrecialo.pl

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl