dobre ciało
Mam na imię Kamila i jestem edukatorką seksualną oraz menstruacyjną, trenerką kompetencji miękkich, doulą (towarzyszką kobiet w okresie okołoporodowym), instruktorką treningu mięśni dna miednicy, masażystką kobiet oraz współautorką dwóch książek.




„Ona. Zdrowie, seksualność, ćwiczenia mięśni dna miednicy” napisana wraz z Eweliną Tyszko-Bury dla Wyd. ZNAK, Kraków 2022.
Pierwszy kompleksowy i nowoczesny poradnik o zdrowiu intymnym i seksualnym kobiet. Wiele kobiet nigdy nie widziało swojej waginy, nie przeżyło orgazmu ani nie wie, gdzie ma mięśnie dna miednicy. Niejedna dała sobie wmówić, że ból miesiączkowy lub w trakcie współżycia to „taka pani uroda”. Wiele kobiet milczy w samotności, bo myśli, że tylko one tak mają. A jakie są twoje intymne problemy, o których wstydzisz się powiedzieć nawet przyjaciółce? Daj się poprowadzić Ewelinie Tyszko-Bury i Kamili Raczyńskiej-Chomyn, ekspertkom w dziedzinie zdrowia intymnego kobiet.
„Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu” napisana wraz z Pauliną Klepacz i Aleksandrą Nowak dla Wyd. Czarna Owca, Warszawa 2021.
Choć termin „slut-shaming” może wydawać się nowy, to samo zjawisko jest stare jak świat. To zawstydzanie, poniżanie, próba sprawowania kontroli i przede wszystkim – przemoc. Ktoś nazwał cię dziwką? To właśnie slut-shaming. Ktoś za twoimi plecami opowiadał, jaka jesteś puszczalska? To również. A może usłyszałaś, że nie powinnaś się tak wulgarnie malować? Albo że taka sukienka to nie wypada? No właśnie. Nieważne, czy to brutalne wyzwisko, czy subtelna, pozornie przyjacielska rada. Slut-shaming, podany wszystko jedno w jakiej formie, boleśnie odbija się na psychice dziewczynek, nastolatek i dorosłych kobiet.
moje kompetencje
Moje kompetencje oraz doświadczenie pozwalają mi pracować zarówno z kobietami, które chcą dowiedzieć się więcej o swoim ciele
i seksualności, ale nie cierpią na żadne dolegliwości, jak i z tymi, które:
- zmagają się z bólem podczas współżycia i/lub miesiączki,
- nie mają kontaktu z własnym ciałem, zwłaszcza z obszarem miednicy i genitaliów oraz nie doświadczają przyjemności seksualnej,
- czują się odcięte od ciała z powodu doświadczonej traumy lub przemocy,
- są w trakcie leczenia niepłodności, zmęczone procedurami in vitro,
- doświadczyły poronienia lub okołoporodowej straty dziecka i potrzebują wsparcia żałobie.
Pracuję z kobietami podczas konsultacji indywidualnych i warsztatów, wspieram je podczas starań o ciążę (również z in vitro) oraz w całym okresie okołoporodowym, jak i podczas samego porodu. Otaczam je opieką w trakcie połogu oraz po poronieniu i okołoporodowej stracie dziecka. Pomagam kobietom wrócić do siebie po trudnych zdarzeniach, jak doświadczenie przemocy seksualnej lub położniczej i na nowo cieszyć się własnym ciałem.
Wspieram kobiety również w poszukiwaniu przyjemności i radości płynącej z eksplorowania ich seksualności oraz obalam mity dotyczące kobiecych ciał i orgazmów. Pomagam im nawiązać relację z ciałem i uczę czerpania przyjemności z kontaktu z nim. Prowadzę projekt Dobre Ciało, ponieważ wierzę, że każda z nas ma dobre ciało.
Część mojej pracy, to praca aktywistyczna i darmowa. Jeśli chcesz i możesz mnie w niej wesprzeć, zapraszam cię na mój Patronite oraz portal BuyCoffee.