Depresja poporodowa


Zapraszam Was do lektury pierwszego gościnnego wpisu na ważny, wciąż stabuizowany, temat jakim jest depresja poporodowa. Na końcu znajdziecie przydatny link. Pamiętajcie - karmiąc piersią możecie brać leki antydepresyjne. Oddaję głos jednej z wielu kobiet, które na szczęście dostały trafną diagnozę i są w trakcie leczenia.

SISTERHOOD


/teskt pierwotnie ukazał się w Antologii Teskstów Okołozlotowych "Latające Historie"/

O GRANICACH CIAŁA


Kwestią, która mnie ostatnio nurtuje na nowo (bo w swojej poprzedniej pracy jako pedagożka szkolna i nauczycielka wychowania do życia w rodzinie też dużo o tym myślałam) jest sprawa (nie)szanowania oraz (nie)uznawania granic ciała dziecka.

ALE DLACZEGO NIC MNIE NIE BOLI??? CZYLI O TYM CZEMU CZUJEMY, ŻE ĆWICZYMY TYLKO KIEDY ODCZUWAMY BÓL.


Prawie w każdej grupie na moich zajęciach, prędzej czy później, padają te pytania:

O KOBIECEJ MASTURBACJI


Kwestia samotnego seksu rozpalała lekarzy i terapeutów w zasadzie od zawsze. A kobieca masturbacja to jeszcze większy temat tabu, niż męskie zaspokajanie się w pojedynkę (że mężczyzna ma fantazje seksualne – wiadomo,ale żeby kobieta??) i na dodatek obarczony wieloma mitami… Jakoś nie umiemy sobie z tematem poradzić – albo pokazujemy kobiecą masturbację jako grzech i wstydliwą przypadłość nimfomanek, albo modę i wręcz obowiązek każdej „wyzwolonej kobiety na czasie”. A ja chciałabym pokazać Wam temat od jeszcze innej strony.